Bilge Sepeti ürün yada hizmetlerinden satın alan tüm müşterilerinin memnuniyetini sağlama ve iade kurallarımız konusunda bilgiler içermektedir.
İade Politikalarımızın müşterilerimizin memnuniyeti ve korunmasına katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

Tüm ürünlerimiz için iade politikamız aşağıdaki gibi izah edilmiştir:
bilgesepeti; herhangi bir ürünün satın alındığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde iadesine veya değiştirilmesine izin verecektir. Tekrarlanan faturalı ürünler için, 7 günlük standart iade süresinde, talep edilmesi halinde birden fazla ödeme iadesi yapılabilir.

İadelerin ve İptallerin Tanımlanması
Bir müşteri bize iletişim kanallarından herhangi biriyle (telefon veya eposta yoluyla) ulaştığında ilk yanıtımız, müşteriye satın aldıkları ürünle ilgili teknik destek almasına yönünde olur veya müşteri hizmetlerine ulaşmasında yardımcı olmaktır. Fakat bazı durumlarda, ürün tamamen bizim kontrolümüz dışındaki sebeplerden dolayı müşteriyi memnun etmediğinde ise iade veya iptal süreci başlatılır. İptal işlemi başlatılmasını takiben en geç 7 iş gününde ürün iadesi gerçekleştirilir.
Müşterinin para iadesi talep etmesi ile birlikte, talep edilen işlemin parası müşteriye geri ödenir. İade tekrarlayan faturalı bir ürüne ilişkin ise, iade politikası, son yapılan ödemenin iadesine izin vermektedir. Çoklu ödeme iadeleri, bu iadeler bilgesepeti ‘ın İade Şartları yer aldığı sürece gerçekleştirilmektedir. Tekrarlayan faturalı ürünün iadesi, iptal ile sonuçlanacaktır.
Müşterilerin tekrarlayan faturalı ürünlerine ilişkin iptal talep etmesi halinde, hesaplarına bir sonraki döneme ait fatura eklenmeyecektir. İptal, bir para iadesi oluşturmayacak, yalnızca bir sonraki döneme ait faturalamayı sonlandıracaktır.

bilgesepeti ‘ın Para İadesi Şartları’nın Detayları Şunlardır:
7 günden sonra iade talep eden müşterilerimiz, teknik destek veya müşteri hizmetine yönlendirilecektir. Müşteri, bilgesepeti müşterisinin yaptığı satın alma işleminden sonra 60 güne kadar müşteriler adına herhangi bir satışın para iadesini talep edebilir.
Para iadeleri, satın alma işleminin yapıldığı kartın asıl hesabına yapılacaktır. Asıl hesabın kapatılmış olması halinde, satın alma işlemi para iadesi için uygun değildir.
Bir satışta para iadesi yapıldığında, müşteri parasının tamamını (%100 ‘ünü) iade almaktadır.

Satışta Geri Ödeme Yapılabilmesi İçin Sebepler
bilgesepeti, müşteri odaklı çalıştığından kaliteye ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir. Müşteri memnuniyetini sağlamak için, bilgesepeti aşağıda belirtilen sebepler ile sınırlı olmamak kaydıyla bir satışın para iadesini yapma hakkını saklı tutmaktadır:
Müşterinin satın alma işleminin gerçeklemesinden itibaren 7 gün içerisinde iade talebi için geçerli bir sebebinin bulunması; veya bilgesepeti ın uygun gördüğü diğer sebepler.
Müşteri, tekrarlayan faturalı üyelik ürününü dilediği zaman iptal edebilir. İptal, müşterinin hesabına bir sonraki döneme ait fatura eklenmeyeceği anlamına gelmektedir. Tekrarlayan faturalı üyelik ürününün iptali, para iadesi oluşturmaz.

bilgesepeti Geri Ödeme Şartlarının Kötüye Kullanılması
Peş peşe veya sürekli para iadesi talep eden müşterilerin yeni satın alımlar yapması engellenebilir.

bilgesepeti Müşterilerine Not:
Bu İade ve İptal Politikası, bilgesepeti Müşteri Sözleşmesinin bir parçasıdır ve bu Sözleşmeye dahil edilmiştir.
bilgesepeti’a kayıt olma ve bilgesepeti Hizmetlerini kullanmanın bir koşulu olarak, bu İade ve İptal Şartlarını okuyup anladığınızı açıkça onaylamakta ve bu şartlarda yer alan koşullara bağlı olacağınızı kabul etmektesiniz.

Bu İade ve İptal Politikası’nı veya bir bölümünü kabul etmemeniz halinde, tek çözümünüzün bilgesepeti Hizmetlerini kullanımınızı derhal durdurmak ve hesabınızı sonlandırmak olduğunu kabul etmektesiniz.
Lütfen bu sonlandırma öncesinde yapılan herhangi bir işlemin İade ve İptal şartlarına uygun olarak yürütüleceğini ve kontrol edileceğini dikkate alınız.